Apr 09, 2012

Dvostruki pogodak

Zdravo prijatelji,

S druge strane, lopta se „kotrljala“ ovog vikenda u Bundesligi. Mi smo igrali domaću utakmicu protiv ekipe FSV Mainz 05. Nakon nezaboravne predstave u Dortmundu dali smo sve od sebe da zadržimo taj tempo. Međutim, utakmica počinje drugačije. Utakmica je tek počela i prošle su svega tri minute kada je Mainz iz penala poveo. Ali, brzo smo se vratili u igru. Pet minuta kasnije Tamas je izjednačio i potom smo preuzeli kontrolu na terenu. Osim toga, prikazali smo i jako dobar nogomet.

Nekoliko minuta nakon što je počelo drugo poluvrijeme već sam postigao pogodak. Nastavak ofanzivne igre donio je još jedan kazneni udarac koji smo uspjeli iskoristiti. U 85. minuti postigao sam još jedan gol nakon kornera za konačnih 4:1.

Sada smo neporaženi već sedam utakmica zaredom. Ipak, slijedi nam još napornih mečeva. Već naredni igramo u Augsburgu, protiv kluba koji se već „udomaćio“ u Bundesligi, posebno u posljednjoj utakmici protiv Bayerna.